Totem Tabela

Totem tabela modelleri genellikle cadde ve otoyol kenarlarında, mağaza önlerinde, şehirlerarası otobanlarda ve açık alanlarda kullanılan, geniş yer kaplayan tanıtıcı ve yönlendirici levhalardır.

Tabela Hizmetleri

Kesim Hizmetleri

Diğer Hizmetler

Contact us

 • Adres Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Cad. No:27/A Aliağa İzmir
 • Telefon02326002900
 • Mailinfo@kilicreklam.com.tr
yonetim/Totem Tabela

Totem Tabela

Totem Tabela

 

Totem tabela modelleri genellikle cadde ve otoyol kenarlarında, mağaza önlerinde, şehirlerarası otobanlarda ve açık alanlarda kullanılan, geniş yer kaplayan tanıtıcı ve yönlendirici levhalardır. Reklam, ilan ve duyuru amaçlı işlev gören bu tabelalar totem direği ile veya bu direk olmadan üretilebilir.

Benzin istasyonları, dinlenme tesisleri, konut satış ofislerinde de totem tabelalara başvurulur. Boyutları uzaklığa göre ayarlanır. Heybetli bir görünüme sahip olduklarından dolayı hemen göze çarparlar.

Gösterişin en yüksek noktası olarak tanımlayabileceğimiz totem tabelalar, açık hava reklamcılığında önemli bir yer tutar. Büyük alışveriş merkezlerinin, outlet centerların, petrol istasyonlarının, devlet kurumlarının, iş yerlerinin fark edilmesini sağlamak amacıyla tasarlanırlar. Akaryakıt istasyonlarının önünde, fiyat listesini sergilemek için totem tabelalardan yararlanılır.

Gösterişli bir görünüme sahip olan totem tabelalar, şık ve estetik duruşuyla beğeni toplar. Fabrika giriş bahçelerinde ve otoparklarda da bu tabelalara rastlamak mümkündür. Site girişlerine de konulan totem tabelalar, açık arazilerde ve fazla yüksek olmayan tepelerde kullanım alanı bulur. Oteller, lokantalar, restoranlar ve eczaneler tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Totem tabela tasarımı alanında binlerce projeye imza atmış olan Kılıç Reklam, memnuniyet odaklı çalışmalarıyla sektöründe ilham verici bir profile sahiptir.

Siz de arzu ettiğiniz tanıtım olanağına kavuşmak ve markanızı, firmanızı en iyi şekilde yansıtmak için totem tabela hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Totem Tabela Avantajları

Çok uzaktan rahatlıkla görülebilirler. Açık alanda marka tanıtımına yardımcı olan totem tabelalar müşterilerin ilgisini çeker ve firmaya yönlendirir. Prestijinizi yansıtır, hedef kitlenizi genişletmenize katkıda bulunur.

Cadde üzerine yerleştirilebilen bu tabelalar, özellikle araçların dikkatini kolayca çekmeyi başarır. Ürünlerin kalitesini daha belirgin hâle getiren totem tabela modelleri insanları etkileyerek hafızalarda iz bırakır. Markayı ön plana çıkarır ve rakipleriniz arasından rahatlıkla ayırt edilmenize olanak tanır.

Kısaca reklam ve pazarlama faaliyetlerine ivme kazandırarak firmanın daha fazla geri dönüşüm elde etmesine ciddi katkılarda bulunur.

Totem Tabela Çeşitleri

Müşteri talepleri doğrultusunda her türlü tabela modelinin üretimini gerçekleştiren Kılıç Reklam, totem tabela alanında da zengin bir çeşitlilik sunar. Tasarımını yaptığımız bazı totem tabela modelleri şöyle sıralanabilir:

 • Likit: Yerden yukarı tek gövde hâlinde yükselir.
 • Çift Bacaklı: Bu modelde reklam panosu iki boru levhanın üzerine konumlandırılır. Genellikle AVM girişlerinde bu totem tabela çeşidi karşımıza çıkar.
 • Işıksız ve ışıklı: Boruların içerisinde elektrik sistemi kullanılmışsa bu tabelalara ‘ışıklı totem tabela’ denir. Gece karanlığında gözükmeyen, elektrik sistemlerinin yer almadığı tabelalar ise ‘ışıksız totem tabela’ adını alır.
 • Tek bacaklı: Çok büyük bir boru levha kullanılarak oluşturulan tabelalardır. Çoğunlukla firmanın logosunu sergilemek amacıyla kullanılır.
 • Kompozit: Şirketlerin isimleri genelde bu tabelaların üzerine yazılır. Modern bir görünüm sunan bu tabela çeşidi etkili reklam yapmak için en uygun tercihlerden biridir.
 • Vinily Germe
 • Profil
 • Çelik Sac
 • Alüminyum

Totem Tabela Nasıl Yapılır?

Tasarım aşamasından sonra vektörel tabanlı programlarla grafiği hazırlanır. Ardından sıra, elde edilen grafiği tabelalara aktarmaya gelir.

Bunun için bilgisayar destekli özel metal kesicilerden (lazer ve CNC kesim tekniklerinden) yardım alınır. Kıvrım noktaları makinede şekillendirilerek kesim işlemi gerçekleştirilir.

Bu tabelaların yerden yüksekliği çoğunlukla 3-4 metre arasıdır. Hazırlanan malzemeler kırın boya sistemiyle boyanır. Bu fırın boyalar çürümeye ve paslanmaya karşı koruma sağlar.

Üretilen totem tabela ışıklı olacaksa güneş enerjisiyle çalışan bir mekanizma kullanılır veya iç düzeneğine elektrik tesisatı kurulur.

Tabelanın sağlam bir montaj yapısına sahip olması gerekir. Çünkü zamanla bakıma ihtiyaç duyacaktır. Bakımı doğru yapılmazsa tabelada paslanma oluşur. Bunun için imâlatı kadar montajı da oldukça mühimdir.

Totem Tabela Yapımında Dikkat Edilecekler

 1. Büyüklüğü ve uzunluğu tabelanın nereye konumlandırılacağına göre belirlenerek bu ölçüler doğrultusunda tasarım yapılmalıdır.
 2. Tabelanın yerini güçlendirmek için beton dökme uygulaması gerçekleştirilmelidir. Bu; olası kazalara, darbelere ve kötü hava şartlarına yönelik olarak alınan bir tedbirdir. Sabitleme işlemi c35 ile uygulanır. Betonun zemine oturması yaklaşık 3 günlük bir süre gerektirir.
 3. Zemin ankrajı nerede gerçekleştirilecekse toprak kayması ve rüzgar alma durumunun kontrol edilmesi gerekir.
 4. Fırtınalı havalarda tabelanın yıkılmasını engellemek için iskeleti yeterli ve dayanıklı malzemelerden üretilmelidir.

Totem Tabela Fiyatları

Fiyatlandırma kullanılacak malzemenin türü, kalitesi, tabelanın ölçüleri, sayısı, rengi, uygulanacağı yer gibi çeşitli faktörlere göre değişir. Totem direğinin ne kadar yüksek olacağı, kasetinin yükseklik ve genişliği, kasetin üstüne yerleştirilecek harf veya görseller, tabelada ışık olup olmayacağı gibi unsurlar da fiyatlandırmayı etkiler.

En uygun fiyat avantajıyla en kaliteli totem tabela modellerine sahip olmak için Kılıç Reklam Ajans’ı tercih edebilirsiniz.

Uzun ömürlü, estetik, dayanıklı, birinci sınıf malzemeden üretilen profesyonel totem tabela çeşitleri ile işletmenizin gücüne güç katabilirsiniz.

Müşterinin beğenisini ilk önceliği olarak kabul eden ajansımız her siparişe aynı îtinayla yaklaşır. Ekonomik fiyatlarıyla maliyetten tasarruf ettiren Kılıç Reklam, hızlı teslimat imkânıyla zamandan kazandırır ve yüksek kalitesiyle beklentilerinize cevap verir.

Üretim öncesi, üretim süreci ve imâlat sonrası destek sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan ajansımız, yenilikçi teknolojisini mükemmel tasarım anlayışıyla buluşturur. Modern teknik altyapısı, gelişmiş donanımları ve nitelikli kadrosuyla hizmet veren firmamız, aradığınız tüm tabela modelleri için doğru tercihtir.

 

Foto Galeri