Lazer Kesim

Lazer kesim; üretim hatalarını sıfıra indiren gelişmiş bir yöntem olup, lazer ışınları vasıtasıyla gerçekleştirilir. Maliyeti azaltan ve zamandan kazandıran lazer kesim tekniği; CNC kesim, ahşap kesim, fason kesim gibi çeşitlere ayrılır.

Tabela Hizmetleri

Kesim Hizmetleri

Diğer Hizmetler

Contact us

 • Adres Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Cad. No:27/A Aliağa İzmir
 • Telefon02326002900
 • Mailinfo@kilicreklam.com.tr
yonetim/Lazer Kesim

Lazer Kesim

Lazer Kesim

 

Lazer kesim; üretim hatalarını sıfıra indiren gelişmiş bir yöntem olup, lazer ışınları vasıtasıyla gerçekleştirilir. Maliyeti azaltan ve zamandan kazandıran lazer kesim tekniği; CNC kesim, ahşap kesim, fason kesim gibi çeşitlere ayrılır.

Bu kesim işleminde kartonlar, Maket kartonları, Ahsap, pleksi, kontraplak, Mdf vb. pek çok malzeme kullanılabilir. Ayrıca bilgisayar programlarından da yardım alınır.

Tam donanımlı lazer kesim ünitesiyle faaliyet gösteren Kılıç Reklam; ince işçiliğini bu bu alanda da ortaya koyar. Her türlü materyali bireysel ihtiyaçlarınıza veya işinize özel olarak, lazer kesim tekniğiyle hazırlatmak için bizi tercih edebilir, Kılıç Reklam ayrıcalığıyla projelerinize değer katabilirsiniz.

Lazer Kesim Nedir?

‘Temiz kenarlı kesim’ diye de bilinen bu uygulama; temassız ve âletsiz olarak yapılır. Oyuncak, dekupaj, kalıp tahtaları, ahşap uygulamalar, kakma ve mimari modellerde kendine yer bulur.

Lazer enerjisi son derece güçlüdür ve çok sert madenleri bile kolayca biçimlendirebilir. Bu nedenle sanayi, endüstri, reklam ve özel üretim sektörlerinde sıklıkla tercih edilir.

Lazer kesim ışın haricinde farklı bir bağlayıcı madde gerektirmez. Detaylı ve pürüzsüz kesim yapmaya olanak tanıyan bu teknoloji ayrıca çevre dostudur.

Bu yöntemle isteğe göre her türlü modeli çıkarmak, ürünlerin üzerine yazı yazmak ve şekil çizmek, 3D ürünler oluşturmak mümkündür. Büro malzemeleri, buzdolabı magnetleri, duvar süsleri ve anahtarlık yapımında da kullanılır.

Lazer Kesim Avantajları

 1. SpirintLas teknolojisi sayesinde işleme hızı yükselir ve birim maliyet düşer.
 2. Aynı plaka üzerinden farklı parçaları işlemek mümkündür.
 3. Parça imâlatı sırasında kalıp maliyeti olmadığı için ekstra masraftan kurtarır.
 4. Fire oranını en aza indirir.
 5. İşlenecek parçalar uygun ise ortak yüzeyler birlikte kesilir ve bu da maliyeti azaltır.
 6. Büküm eksenlerini markalamaya izin veren bu yöntem, imâlat sürecini hızlandırır.
 7. Isı deformasyonu da minimum seviyede olup parçalar 0,05 mm hassasiyetle kesilebilir.
 8. Her çeşit amblem, resim ve yazı sac üzerinden rahatlıkla kesilir.
 9. Preste sac deformasyonları oluşmaz. Kesim işlemi çapaksız bir şekilde gerçekleştirilir.

Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Kullanılacak yöntem müşteri taleplerine göre değişmekle birlikte, lazer kesim uygulaması anahatlarıyla şöyle özetlenebilir:

 • Parça Autocad ile çizilir.
 • DWG formatlı bu parça DIN formatına dönüştürülür.
 • Ardından kesim şablonuna sıralanarak kesim parametresi belirlenir.
 • Makine hızı ve gücü sac kalınlığı doğrultusunda ayarlanır.
 • Lazer ışını makinenin X eksenine bakır aynalarla taşınır.
 • Sonra kesme kafasının bulunduğu köprüye iletilip fesilite malzemeye (kesme kafasına) yaklaşır.
 • Işını odaklar ve odaklanan bu ışın malzemeye giriş yapar. (Odaklama çapı malzemenin cinsine ve kalınlığına göre değişir. Fakat genelde 1 mm’den küçük olur.)
 • Eksenler, hazırlanmış cam modeli çerçevesinde hareket ettirilir ve kesim işlemi uygulanır.

‘0 hata, maximum verim’ ilkesiyle hareket eden Kılıç Reklam lazer kesim işlemlerinde de bu anlayışından taviz vermez. Pleksi Lazer Kesim, Ahşap Lazer Kesim, pleksi kazıma, Pleksi  oyma, Ahşap Standlar, Lazer Markalama gibi alanlarda farkını ortaya koyan ajansımız, hizmette mükemmellik arayanların ilk durağıdır.

Foto Galeri