Grafik Tasarım

Grafik tasarım ‘hayal gücünü resme aktarma’ şeklinde tanımlanabilir. Düşüncelerin, duyguların iki veya üç boyutlu olarak görselleştirilmesine grafik tasarım denir.

Tabela Hizmetleri

Kesim Hizmetleri

Diğer Hizmetler

Contact us

 • Adres Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Cad. No:27/A Aliağa İzmir
 • Telefon02326002900
 • Mailinfo@kilicreklam.com.tr
yonetim/Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

 

Grafik tasarım ‘hayal gücünü resme aktarma’ şeklinde tanımlanabilir. Düşüncelerin, duyguların iki veya üç boyutlu olarak görselleştirilmesine grafik tasarım denir.

Belli bir mesajı hedef kitleye iletmek için oluşturulan bu tasarımlar; yazıları görsel öğelerle beraber kullanarak etkileyici kompozisyonlar meydana getirme sanatıdır.

Web, yayıncılık, kurumsal kimlik, ambalaj, sosyal medya çalışmaları, iç mimari, reklam-tanıtım-pazarlama faaliyetleri gibi pek çok alanda vazgeçilmez bir yere sahip olan grafik tasarım; estetiğin, sanatın vücut bulmuş hâlidir.

Logo, afiş, katalog, broşür, billboard, web tasarım gibi onlarca hizmet kategorisinde isminden söz ettiren ajansımız; kendi faaliyet alanının ve internet dünyasının yıldızı olmak isteyenler için doğru tercihtir.

Kılıç Reklam tarafından hazırlanan kreatif çalışmalarla müşterilerinizi etkilemeniz, rakipleriniz arasından sıyrılmanız, ürün ve hizmetlerinizi en doğru bir biçimde sunmanız mümkün olacaktır. Akıllara kazınan, kaliteli ve profesyonel görsellerinizle herkesi büyüleyecek, sektörünüzde ilgi odağı hâline geleceksiniz.

Özgün, benzersiz, muazzam grafik tasarım çalışmalarıyla adınızı geniş kitlelere duyurmayı hedefliyorsanız Kılıç Reklam size tahmin ettiğinizden de fazlasını sunacaktır.

Neden Grafik Tasarım Yaptırmalısınız?

Grafik tasarım; işletmeler, web siteleri, mobil uygulamalar, sosyal medya hesapları için en temel gereksinimlerden biridir. Dijital reklamlarda ve çevrimdışı platformlarda da geniş bir kullanım alanına sahip olan grafik tasarım çalışmaları; firmaların en önemli dinamiklerinden, pazarlamanın kilometre taşlarındandır.

Kaliteli grafik tasarımının size neler kazandıracağını şöyle özetlememiz mümkündür:

 1. Profesyonel ve güvenilir bir imaj sahibi olmak istiyorsanız grafik tasarım hizmetlerinden yararlanmalısınız. İnsanlar önce ne anlattığınızla değil, nasıl göründüğünüzle ilgilenir.

Onların gözünde kötü bir izlenim bırakmak istemiyorsanız sizi temsil edecek tasarım çalışmalarından yardım almanız gerekir.

 1. Sosyal medyada dikkat çekmek, ürün, hizmet ve kampanyalarınıza ilgiyi artırmak, daha fazla kişiye ulaşmak grafik tasarımın sağlayacağı avantajlardan bazılarıdır.
 2. Kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkarır. Erişim, etkileşim ve geri dönüşüm oranlarınızı yükseltir.
 3. İçeriklerinizi zenginleştirir, farklı anlamlar katar.
 4. Rekabet gücünüzü artırır. Diğerlerinden farklı olmanızı sağlar, sizi ön plana çıkarır.
 5. Markanıza değer kazandırır. Marka bilinirliği elde edersiniz.
 6. Güven verir, işinize duyduğunuz saygıyı gösterir. Kalitenizi ortaya koyar ve otoritenizi artırır.
 7. Ürünlerinizi cezbedici hâle getirir. Örneğin insanlar restoranınızın en ünlü yemeğini uzaktan tadamaz, kokusunu alamaz. Fakat yenilikçi bir grafik tasarımı tüketiciye o duyguyu yansıtır ve o hissiyatı verebilir.
 8. Ürün ve hizmetlerinizin daha çok kişi tarafından tercih edilmesine yardımcıdır. Çarpıcı grafik tasarımlarıyla insanları ikna edebilir, onları satın almaya yönlendirebilir ve kârlılık oranınızı artırabilirsiniz.
 9. Müşteri sadakati oluşturmanıza katkıda bulunur.
 10. Çalışanlarınızın kendini firmanıza ait hissetmesini sağlayarak onları aynı kimlik etrafında birleştirir.
 11. Kısaca grafik tasarım; işletmelerin oluşum, gelişim , büyüme ve markalaşma süreçlerinde kritik bir rol üstlenir. Bireysel ve kurumsal amaçları gerçekleştirmek, insanlarda etki uyandırmak, hedeflerinize kısa yoldan ulaşabilmek konusunda grafik tasarımın gücünden faydalanmanız oldukça mühimdir.

Grafik Tasarım Çalışmalarımızın Özellikleri

Yaptığımız her şey sizin istekleriniz doğrultusunda şekillenir. Bununla birlikte, bütün grafik tasarım çalışmalarımızın bazı ortak noktaları vardır:

 1. Amacınızı ve kurumsal kimliğinizi net olarak yansıtır.
 2. Markanızın imajını güçlendirir.
 3. Vurgulama, hareket, denge, hizalama, görüntü, karşıtlık, ritim, yakınlık, tekrarlama ve benzeri yüzlerce unsur birbiriyle uyum sergiler.
 4. Hedef kitlenize hitap eder, akılda kalır, etkilemeyi başarır.
 5. Gözü yormaz, dikkat dağıtmaz.
 6. Şık, estetik, ilgi çekici bir görünüm sunar.
 7. Fonksiyonel ve kullanıcı dostudur.

İnovatif Grafik Tasarım Ajansı: Kılıç Reklam

Teknoloji ve sanatın muhteşem uyumunu her çalışmasında sergileyen ajansımız; prestijli markaların, küçük-orta-büyük çaplı işletmelerin ve her kesimden pek çok bireysel müşterinin ilgi odağıdır.

Sizi daha görünür kılacak, geleneksel medyadaki ve dijital âlemdeki varlığınızı güçlendirecek en iyi çalışmalar ajansımızın deneyimli kadrosu tarafından özenle gerçekleştirilir.

Kılıç Reklam olarak en büyük motivasyon kaynağımız müşterilerimizin başarısı ve mutluluğudur. Bu yüzden her şeyi ince eleyip sık dokur; daima en güzelini hedefleriz. Şaşırtmayı sever, herkesin üstün kaliteyi hak ettiğine inanırız.

‘Çok müşteri’ anlayışıyla değil, ‘her zaman %100 memnun müşteri’ anlayışı ile hareket ediyoruz. İşimize duyduğumuz aşkı pozitif enerjimizle, gelişmiş teknolojimizle ve güncel tasarım trendleriyle birleştiriyoruz. Böylece tüm beklentileri verimli bir şekilde karşılıyor; efektif, hızlı ve etkin çözümlerimizle ihtiyaçlara cevap veriyoruz.

Tekdüze olmaya karşı çıkıyor; her çalışmamızın asil, zarif ve nahiv bir görünüme sahip olmasını amaçlıyoruz. Kişiye özel tasarımlarla müşterilerimizin bütün taleplerini yerine getiriyor, bunu yaparken onları benzerlerinden daha üstün kılmayı gaye ediniyoruz.

Mükemmel grafik tasarım için düzen teknikleri, imgeler, tipografi becerileri, görsel sanatlar ve buna benzer parçaları ustalıkla bir araya getiriyoruz. Çalışmalarımızda QuarkXPress,, Adobe InDesign, CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator gibi programların en güncel sürümlerini kullanıyoruz.

Siz de farkınızı profesyonel tasarımlar ile konuşturmak istiyorsanız tercihinizi bizden yana kullanabilirsiniz.

Foto Galeri