CNC Kesim

CNC kesim aynı zamanda ‘Router Kesim’ olarak bilinir. Açılımı 'Computer Numeric Control' şeklindedir. Şekilleri 2 ya da 3 boyutlu olarak kesmeye, delmeye veya kazımaya imkân verir.

Tabela Hizmetleri

Kesim Hizmetleri

Diğer Hizmetler

Contact us

  • Adres Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Cad. No:27/A Aliağa İzmir
  • Telefon02326002900
  • Mailinfo@kilicreklam.com.tr
yonetim/CNC Kesim

CNC Kesim

CNC Kesim

 

CNC kesim aynı zamanda ‘Router Kesim’ olarak bilinir. Açılımı 'Computer Numeric Control' şeklindedir. Şekilleri 2 ya da 3 boyutlu olarak kesmeye, delmeye veya kazımaya imkân verir.

Plastik, mermer, ahşap, PVC, akrilik,alüminyum,bakır gibi metal malzemelerde kullanımı yaygındır.

Hassas ve yüksek kaliteli işleriniz için gelişmiş CNC kesim makineleriyle hizmetinizde olan Kılıç Reklam, uzman kadrosuyla ihtiyaçlarınızın çözüm noktasıdır. Alüminyum kompozit kesim, Alüminyum plaka ve dekota işlemeleri, kontraplak, sunta, mdf, pleksi gibi pek çok malzemenin kesimi ustalıkla gerçekleştirilir.

Hızlı, pratik ve güvenilir sonuçlarla beklentilere yanıt veren Kılıç Reklam, tüm kesim işlemlerinde müşterilerine profesyonel hizmet almanın keyfini yaşatır.

CNC Kesim Nedir?

Bu, sert materyalleri kesmek ve biçimlendirmek için kullanılan modern bir yöntemdir. Hazırlanan teknik resmin CAD ve CAM yazılımlarıyla materyale işlenmesine Cnc router Kesim denir.

CNC tezgâhı, kesim kafası ve tabladan oluşur.

Standart CNC sisteminin yanı sıra; CNC Oksijen Kesim, CNC Plazma kesim, CNC Lazer Kesim gibi çeşitleri de mevcuttur.

CNC makineleri her yüzey için farklı seviyede özelleştirilen manevra ve işlem kabiliyetine sahiptir. Hediyelik eşya üretiminden parça imâlatına kadar geniş bir yelpazede kendine yer bulan bu hizmet, ajansımız bünyesinde yeni nesil teknolojik donanımlarla gerçekleştirilir.

CNC Lazer Kesim Avantajları

Bu kesim yönteminde işlemler bilgisayar programları aracılığıyla uygulanır. İşlemler dijital bir ortamda otomatize edilerek hem çok kısa sürede, hem de hatasız olarak yapılır.

Elektrik-elektronik, inşaat, otomotiv başta olmak üzere pek çok sektör CNC lazer kesimden yararlanır. Ürünlerin yapısını bozmadan, formuna zarar vermeden, minimum maliyetle sunulan bu hizmet işletmelere zamandan kazandırır, yüksek verimlilik sağlar.

CNC lazer kesimde artık sarf malzemesi oluşmaz. Bu nedenle firmaların giderlerini azaltır. Kalifiye insan gücüne duyulan ihtiyacı ortadan kaldırarak stabil bir çalışma gerçekleştirilmesine olanak tanır.

CNC Lazer Kesim Kullanım Alanları

Sızdırmaz özellikli parçaların üretiminde, medikal alanda gereksinim duyulan âletlerin yapımında CNC lazer teknolojisine başvurulur. Öte yandan 3 boyutlu kesim işlerinde, tabela imâlatında, yedek parça üretiminde de lazer kesim yöntemlerinden yardım alınır.

Metal malzemelerin markalanması, endüstriyel malzemelerin kalıbını çıkarma, dekorasyon ürünlerinin yapımı gibi konularda da CNC lazer kesim büyük avantaj sağlar.

CNC Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

CNC lazerde güçlü bir lazer ışını optik camlarla yönlendirilir. Böylece metali istenilen şekilde kesmek mümkün olur.

CNC makinesi ve lazer optikleri öntanımlı kodlar sayesinde hem ışınlara hem de metale yön verebilir.

Işınlar metal ile temas ettikten sonra malzeme belli noktalardan erimeye ya da buharlaşmaya başlar. Son etapta makine özel bir gaz püskürtür. Işın yardımıyla ayrılmış parça, gaz gücü tarafından atılır.

Bu işlem sırasında CO2 Lazer Kesim Makinesi, Fiber Lazer Kesim Makinesi, Neodim Lazer Kesim Makinesi gibi teknolojilerden faydalanılır.

Ayrıca metali kesmek için silisyum akışkanlık, termal gerdirme, yanma (reaktif kesim) yöntemleri de kullanılabilir.

 

Deneyimli ve yetenekli ekibiyle gereksinimleri karşılayan firmamız; donanımlarının bakımı, kalibrasyonu ve kontrolü gibi konularda da oldukça hassastır. Yüksek vasıflı ürün ve hizmetleriyle tercih sebebi olan ajansımız, sizin için elinden geleni değil, en iyisini yapmaya hazırdır.

Foto Galeri