Billboard

Billboard tasarımı geleneksel açık hava reklamcılığının vazgeçilmezleri arasındadır. Modern iletişim araçlarından biri olan billboardlar, ilan panosu diye de bilinir.

Tabela Hizmetleri

Kesim Hizmetleri

Diğer Hizmetler

Contact us

 • Adres Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Cad. No:27/A Aliağa İzmir
 • Telefon02326002900
 • Mailinfo@kilicreklam.com.tr
yonetim/Billboard

Billboard

Billboard

 

Billboard tasarımı geleneksel açık hava reklamcılığının vazgeçilmezleri arasındadır. Modern iletişim araçlarından biri olan billboardlar, ilan panosu diye de bilinir.

Kampanya mesajınızı veya markanızın adını aynı anda binlerce kişiye ulaştırmanıza imkân tanıyan billboardlar; en prestijli ve etkili tanıtım yöntemlerinin başında gelir.

Firmanız için başarılı bir reklam yatırımı yapmak istiyorsanız Kılıç Reklam üzerinden billboard siparişi verebilir, profesyonel bir ajansla çalışmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Billboard Ne İşe Yarar?

Geniş hedef kitlelerin dikkatini çekmenizi sağlayan bu reklam ürünleri; firmanızı, markanızı tanıtmanıza, daha fazla müşteri kazanmanıza yardım eder. Potansiyel müşterileriniz billboardlar sayesinde ürünleriniz hakkında bilgi edinir. Satın alma eğilimini tetikleyen billboardlar, kâr marjının yükselmesinde oldukça etkilidir.

Marka değerini ve pazar payınızı artırmanıza katkıda bulunur.

7/24 aktif olarak reklam yapma fırsatı verir.

Marka bilinirliğinin sağlanmasında büyük rol üstlenen billboardlar, profesyonelliğinizi ve kurumsallığınızı ön plana çıkarır. Rakiplerinizin arasından sıyrılmanıza imkân tanıyarak görünürlüğünüzü artırır.

İşlek sokak ve caddelerde karşımıza çıkan billboardlar; alışveriş merkezlerinde ve metro istasyonlarında da kendine yer bulur. Ayrıca festival alanlarında da sıklıkla bu ürünlere rastlarız.

Kalabalığın ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanılan billboardlar, büyük boyutları ve dikkat çekici tasarımlarıyla potansiyel müşterilere seslenir.

Billboardların üzerinde firmanın adı, logosu, kısa hizmet tanıtımı ve iletişim bilgileri yer alır. Öte yandan bunlar özel bir açılışı ilan etmek, duyuru ve haber gibi amaçlarla da tercih edilir.

Billboard Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Billboard tasarımı daha ilk birkaç saniyede etkilemeyi başarabilmelidir. Bu yüzden billboardlarda metinler değil görseller yoğunlukta olmalıdır.

Tipografik kullanımlar, iletişim bilgileri, renkler; kısaca tüm öğeler âhenk içerisinde olmalı, kişilerin anlık olarak dikkatini çekebilecek şekilde tasarlanmalıdır.

Buna göre billboard tasarımı yaparken dikkat edilecek başlıca hususlar şöyledir:

 1. Markanızı kalabalık kitlelere çarpıcı bir mesajla duyurmak için billboard tasarımında ilgi çekici, akılda kalıcı bir görsel kullanmanız gerekir. Özgün olmayan, amatörce tasarlanmış veya karmaşık görseller markanıza zarar verecektir.
 2. Billboard tasarımı gerçekleştirilirken büyük boyutlu bir materyal basılacağı için kullanılan görseller vektörel/yüksek çözünürlüklü olmalıdır.
 3. Hangi açık hava reklam mecralarını kiraladıysanız, onların ölçülerini doğru ve eksiksiz olarak bildirmelisiniz. Yoksa hazırlanan baskılar billboardlara yerleştirilemeyebilir.
 4. Billboard üzerinde yer alacak slogan kısa ve etkileyici olmalıdır. Bu mesaj kolay okunabilen bir fontla yazılmalıdır.
 5. Başlık ve açıklamalar birbiriyle uyum sergilemeli; fotoğraflar ve yazılar belli bir hiyerarşi dâhilinde yerleştirilmelidir.
 6. Billboard tasarımının yüksek kaliteli olması çok önemlidir. Zira açık havada kullanılacak bu ürünlerin güneş ışınları, nem, yağmur, kar ve benzeri çevresel faktörlerden olumsuz etkilenmemesi gerekir. Aksi takdirde billboardların rengini ve canlılığını koruması mümkün olmayacaktır.

Billboard Çeşitleri

Ajansımız müşteri talepleri doğrultusunda her türlü billboard modelinin tasarım ve baskı süreçlerini en iyi şekilde gerçekleştirir. Firmamızda üretimi yapılan billboard türlerinden bazıları şunlardır:

 1. Menü billboardları
 2. Light Box
 3. Işıklı billboardlar
 4. Convex Light Box
 5. Bombeli ışıklı
 6. Ayaklı ışıklı poster
 7. Tek parçalı veya dört parçalı billboardlar

Billboard çeşitleri reklamcılık sektörünün sönmeyen yıldızıdır. Siz de sektörünüzün yıldızı olmak, rakipleriniz içerisinde parlamak için billboardların gücünden yardım alabilirsiniz.

Dilediğiniz özellik ve boyutlarda billboard panosu tasarımı için Kılıç Reklam Ajans’ın profesyonel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İnovasyonu ve üretkenliğini gelişmiş teknoloji ile harmanlayan firmamız, sınırsız hayal gücünü ve sıradışı fikirlerini markanız için en iyi şekilde kullanacaktır.

Hareketli, etkileşimli, en modern billboard tasarımlarının doğru adresi olan Kılıç Reklam dijital, statik ve sabit billboard çeşitleri başta olmak üzere her türlü billboard modeline yönelik hizmet sunar.

Özverili ve kaliteli hizmetleriyle sektörünün referans isimlerinden biri olan ajansımız, reklamcılıkta başarıya açılan kapıdır.

 

Foto Galeri