Araç Kaplama

Araç kaplama veya araç giydirme, reklam amaçlı tasarımların araç üzerine yapıştırılmasıdır. Daha kapsamlı tanımıyla; ünvanınızın, logonuzun, iletişim bilgilerinizin araç üzerine baskes folyo veya folyo kesim gibi tekniklerle uygulanmasıdır.

Tabela Hizmetleri

Kesim Hizmetleri

Diğer Hizmetler

Contact us

 • Adres Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Cad. No:27/A Aliağa İzmir
 • Telefon02326002900
 • Mailinfo@kilicreklam.com.tr
yonetim/Araç Kaplama

Araç Kaplama

Araç Kaplama

 

Araç kaplama veya araç giydirme, reklam amaçlı tasarımların araç üzerine yapıştırılmasıdır. Daha kapsamlı tanımıyla; ünvanınızın, logonuzun, iletişim bilgilerinizin araç üzerine baskes folyo veya folyo kesim gibi tekniklerle uygulanmasıdır.

Açık hava reklamcılığında en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Aracın dış yüzeylerine ve boyasına zarar vermeyen bu işlem, estetik ve ilgi çekici bir görüntü sunar. Böylelikle reklamınız sizinle beraber dolaşır, onu gittiğiniz her alanda sergilersiniz. Firmanızın itibarını güçlendirir, prestijli bir görünüm yakalarsınız.

Her yerde firmanızın ve markanızın tanıtımını yaparak hedef kitlenizi genişletirsiniz. Öte yandan bu işlem boya koruma ve renk değiştirme amacıyla da yapılabilir.

Firmanızın yollardaki yüzü olarak tanımlayabileceğimiz araç kaplama; Kılıç Reklam tarafından îtinayla gerçekleştirilir. Kaliteli malzemeler, doğru teknikler ve modern teknolojiyle sunulan bu hizmet, araçlarınızı yürüyen bir billboarda dönüştürür.

Araç Kaplama Ne İşe Yarar?

Bu uygulama sayesinde insanların dikkatini çekebilir, marka bilinci oluşturabilir ve markanızı daha akılda kalıcı bir hâle getirebilirsiniz. Marka değerinizi yükseltir, adınızı piyasada duyurabilir; tanıtım ve duyuru işlemlerinizi etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Ticari taksiler; su firmaları, özel kurum, nakliye ve seçim araçları; alışveriş merkezlerinin servis araçları ve buna benzer taşıtlarda karşımıza çıkan araç kaplama, firmanızı diğerlerinden ayırır ve sizi herkesin gözünde farklı kılar.

Özel tasarımla kaplanmış aracınız hem seyir hâlinde, hem park hâlinde işletmenizin reklamını yapar. Nereye giderseniz gidin, firmanızın ismini, logosunu ve sloganını da oraya götürürsünüz. Bu da şüphesiz ki yeni müşteriler edinmenize, satış oranlarınızın artmasına büyük katkı sağlar.

Araç kaplama yaptırarak reklamınızı milyonlarca insanın görmesini sağlayabilir, kurumsal kimliğinizi pekiştirebilirsiniz.

Ayrıca araç kaplama çok dayanıklı ve uzun ömürlü bir işlemdir. Sık sık tekrarlamanız gerekmez. Bu yönüyle reklam maliyetlerinizi azaltır. 4-7 yıl arasında kullanım imkânı sunan bu uygulama firmaya maddi açıdan da kâr sağlar.

Kesintisiz bir şekilde reklam yapmanıza olanak tanıyan araç kaplama hizmeti ile marka bilinirliği elde ederek daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Araç Kaplama Çeşitleri

Araç giydirmede kullanılan reklam filmleri otomobillere, motosikletlere,kamyonetlere, minibüslere, otobüslere, filo araçlara, tırlara, kamyonlara, teknelere; kısaca her türlü araca uygulanabilir.

Bu noktada araç modelinin ve büyüklüğünün bir önemi yoktur. Belirlenen bölgelere veya aracın tamamına kaplama işlemi yapılabilir.

Krom kaplama, kamuflaj kaplama, folyo kaplama, mat araç kaplama, kaporta kaplama, araç sticker baskı gibi uygulamalar ajansımızın bu alandaki faaliyetlerinden bazılarıdır.

Talebinize göre tüm araç giydirme işlemini özenle gerçekleştirebilecek olan ajansımızın verdiği başlıca hizmetler şunlardır:

Minibüs – Otobüs Kaplama

Bu tarz araçların yan yüzeyleri büyük ve düz olduğu için yapılacak reklam daha dikkat çekici bir görünüm arz edecektir.

Kılıç Reklam olarak promosyon minibüs kaplama, satıs minibüsü, naliye minibüsü, kargo minibüsü, şehir içi ve şehirler arası faaliyet gösteren otobüslerin araç giydirme işlemlerini başarılı bir biçimde yerine getiriyoruz.

Lokal (Bölgesel) Araç Giydirme

Kurumsal renkleriniz doğrultusunda yapılan dijital baskı veya talebinize göre kesilen folyolar, araç kapılarına veya herhangi bir yere uygulanır.

Komple Araç Kaplama

Aracın tüm dış yüzeyini kaplama işlemine quadro  araç kaplama denir. Tavan dâhil her yere kaplama yapılır. En ince noktalara dahi kaplama işlemi uygulanan bu araç giydirme çeşidi de firmamızın deneyimli personelleri tarafından titizlikle gerçekleştirilir.

Araç Kaplama Nasıl Yapılır?

Bu işlem istenilen renkte folyolarla veya folyo üzerine dijital baskı yöntemiyle gerçekleştirilir. Klasik folyo veya 1. seri hava kanallı, yüksek kaliteli cast folyo baskı kullanılır. Kast folyoların kalınlıkları 0.9-0.15mm arasında değişir. Bu yapışkanlı PVC’lerin ince yapılı olması rahatça esnemesine imkân tanır. Böylece oluklara ve cam kanallara kolaylıkla yapıştırılabilir, metale daha iyi tutunur. Dönüş ve kıvrım gibi kısımlarda kolayca aracın şeklini alır.

Aynı zamanda kast folyo aracın zeminini ve boyasını dış etkenlerin meydana getirebileceği ufak çiziklerden, zararlı UV ışınlarından korur. Kast folyo söküldüğü zaman altında yapışkan veya buna benzer kalıntı bırakmaz. Ürünün orijinal boyası bozulmaz.

Araç giydirme sırasında en ince ayrıntılara dikkat ederek nitelikli bir hizmet ortaya koyan firmamız; lambalar, plakalık, camlar,girinti-çıkıntılar ve buna benzer detay gerektiren tüm hususlara özen gösterir. Dijital baskı makinesi kullanarak pürüzsüz baskılar elde eden ajansımız; doğru renklerde, parlak ve canlı görüntüler sağlayarak bunları aracınızla en iyi şekilde bütünleştirir.

Süreç şu aşamalardan oluşur:

 1. Aracın detay ölçüleri alınır, yükseklikleri belirlenip not edilir.
 2. Daha sonra düzgün açılardan fotoğrafları çekilir ve alınan birebir ölçüler dijital ortama aktarılır.
 3. Ölçülendirme işlemi bilgisayarda tamamlanır ve buna uygun bir tasarım oluşturularak müşterinin onayına sunulur.
 4. Onay verilmesi hâlinde uygulamaya geçilir.
 5. Öncelikle araç iyice yıkanarak temizlenir. Bu işlem yapılmazsa hava kabarcıkları kalacak ve reklam tam olarak yapışmayacaktır.
 6. Araç üzerinde bulunan hava kabarcıkları falçata veya iğne ucuyla delinerek söndürülür. Fakat büyük delikler açılırsa bunlar zamanla genişler ve belirginleşir. O yüzden bu hususa dikkat etmek gerekir.
 7. Ayrıca işlem sırasında keçe veya sıvama tarağı da kullanılabilir. Sıvama tarağı tercih edilecekse tarağın üzerine bir bez ya da farklı bir şey konulmalıdır. Aksi takdirde malzemenin çizilme riski vardır. Genelde ilk olarak aracın yanları, ardından camları sıvanır.
 8. Camlar delikli folyo yardımıyla kaplandıktan ve sıvama işlemi tamamlandıktan sonra araç yüzeyi ispirtoyla silinir. Malzemeyi ısıtırken eritmemeye ve yakmamaya özen gösterilmelidir.
 9. Baskı sonrası arzuya göre laminasyon kaplama da yapılabilir.

Baskı, montaj, anahtar teslim araç kaplama hizmetleri alanında faaliyet gösteren Kılıç Reklam, yenilikçi teknolojileri profesyonel işçiliğiyle birleştirerek daima aradığınız kaliteyi sunar.

Binek ve ticari araçlara yönelik kreatif grafik tasarımları geliştiren ajansımız bunu kurumsal kimliğe uygun bir mesaj ile aracınıza yansıtır.

Folyolama, kısmî yapıştırma, reklam kaplaması ve benzeri tüm konularda nitelikli çözümleriyle tercih sebebi olan firmamız, uygun fiyata en iyi hizmet için akla gelen ilk reklam ajanslarından biridir.

Foto Galeri